Aktualności

Data publikacji: 21 marca 2014
Eliminacje gminy Bierutów OTWP za nami.

W dniu 21 marca 2014 roku w Szkole Podstawowej w Wabienicach odbyły się eliminacje gminy Bierutów Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież zapobiega pożarom.”
W składzie jury zasiedli przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP w Oleśnicy: mł. kpt. Sławomir Pieprzyk, asp. sztab. Marek Przytuła, mł. asp. Bartłomiej Sztuka i st. asp. w stanie spoczynku Dariusz Panek. W eliminacjach gminnych wzięła udział młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu gminy Bierutów. Eliminacje składały się z dwóch części: części pisemnej, w której należało rozwiązać test składający się z 30 pytań oraz części ustnej, podczas której po 3 osoby z każdej grupy wiekowej z największą liczbą punktów z testu pisemnego musiały odpowiedzieć na 5 pytań.
W wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:
Pierwsza grupa wiekowa – szkoła podstawowa:
Kacper Szromski I miejsce
Wiktoria Wrona II miejsce
Adrian Świtoń III miejsce
Druga grupa wiekowa – gimnazjum:
Szymon Tyniów I miejsce
Szymon Konopa – II miejsce
Dawid Szromski – III miejsce
Trzecia grupa wiekowa – ponadgimnazjalna:
Mateusz Bęben I miejsce
Jola Janiak – II miejsce
Bartłomiej Wika III miejsce
Wszyscy uczestnicy po zakończonym konkursie zostali obdarowani nagrodami przez panią Dyrektor mgr Krystynę Magryś. Wszystkim uczestnikom tegorocznych eliminacji gminnych OTWP gratulujemy wiedzy i życzymy powodzenia w następnym etapie konkursu – na szczeblu powiatowym, który odbędą się 25 marca w Urzędzie Gminy w Sycowie o godzinie 10:00.