Aktualności

Data publikacji: 27 marca 2013
Eliminacje powiatowe OTWP za nami.

W dniu 27 marca 2013 roku w starostwie powiatowym w Oleśnicy odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież zapobiega pożarom.”

W składzie jury zasiedli przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP w Oleśnicy: mł. bryg. Robert Gąsior mł. asp. Bartłomiej Sztuka i mł. asp. Piotr Węglęwski. W eliminacjach powiatowych wzięła udział młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu oleśnickiego, w sumie 12 osób. Eliminacje składały się z dwóch części: części pisemnej, w której należało rozwiązać test składający się z 30 pytań oraz części ustnej, podczas której po 3 osoby z każdej grupy wiekowej z największą liczbą punktów z testu pisemnego musiały odpowiedzieć na 5 pytań.
W wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:
Pierwsza grupa wiekowa – szkoła podstawowa:
Szymon Konopa –     SP Wabienice    I miejsce
Patryk Świtoń –     SP Wabienice    II miejsce
Jakub Strzelecki –     SP Syców    III miejsce
Druga grupa wiekowa – gimnazjum:
Kacper Kaczmarek –     Gim Syców    I miejsce
Agata Tyniów –         Gim Bierutów    II miejsce
Miłosz Kaczmarek –     Gim Syców    III miejsce
Trzecia grupa wiekowa – ponadgimnazjalna:
Witold Morozowicz –     LO Syców    I miejsce
Jolanta Janiak –     Bierutów    II miejsce
Patryk Księżyk-     LO Syców    III miejsce
Wszyscy uczestnicy po zakończonym konkursie zostali obdarowani nagrodami przez starostę Stanisława Potyrałę, wicestarostę Sławomira Pytla oraz zastępcę Komendanta Powiatowego PSP mł. bryg. Andrzeja Fischera. Wszystkim uczestnikom tegorocznych eliminacji powiatowych OTWP gratulujemy wiedzy i życzymy powodzenia w następnym etapie konkursu – na szczeblu wojewódzkim, na który pojadą zwycięzcy z każdej grupy wiekowej, które odbędą się 22 kwietnia w Zamku Książ.