Aktualności

Data publikacji: 12 kwietnia 2017
Podsumowanie zrealizowanych przedsięwzięć w ramach kampanii społecznej „Czad i Ogień – obudź czujność” na terenie powiatu oleśnickiego

Kampania „Czad i Ogień – obudź czujność” dobiegła końca. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy przeprowadzili prawie 80 spotkań w szkołach podstawowych i gimnazjach. Dotarli do blisko 6000 uczniów i nauczycieli.

Podczas spotkań strażacy KP PSP z Oleśnicy wyjaśnili uczestnikom czym jest czad, jak powstaje i w których miejscach może wystąpić w domach. Omówili dzieciom jak działają czujki tlenku węgla i dymu oraz gdzie najlepiej je montować. Przedstawili, jak powinno wyglądać prawidłowe zgłoszenie do straży pożarnej.
W związku ze zbliżającymi feriami zimowymi poruszyli temat bezpiecznego wypoczynku. Omówili niebezpieczeństwa jakie mogą spotkać dzieci wchodzące na lód.

Słowa uznania należą się nauczycielom, którzy już wcześniej omawiali zagrożenia od tlenku węgla na swoich lekcjach, a najmłodsi uczestnicy zaskakiwali swoją wiedzą strażaków.