Aktualności

Data publikacji: 27 sierpnia 2014
Zasłabnięcie kobiety

Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy wpłynęła informacja, od dyżurnej pogotowia ratunkowego, że w Oleśnicy, na ul. 11-go Listopada, na chodniku zasłabła kobieta , a w tej chwili nie ma do dyspozycji zespołu ratownictwa medycznego. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG Oleśnica. Wraz z zastępami straży na miejsce zdarzenia udał się dowódca oraz zastępca dowódcy JRG Oleśnica.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że na chodniku, na krześle, pod opieką ekspedientki z pobliskiego sklepu, przebywa poszkodowana, przytomna kobieta. Z relacji świadków wynikało, że osoba ta przechodząc przez pasy zasłabła i upadając uderzyła się o metalowy słupek.
Działania zastępów straży polegały na:
– zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
– udzieleniu kpp osobie poszkodowanej (tlenoterapia bierna, stabilizacja kręgosłupa w odcinku szyjnym, wsparcie psychiczne).
Po przybyciu na miejsce zdarzenia karetki pogotowia, osobę poszkodowaną przekazano pod opiekę ZRM. Przybyły lekarz nie wniósł zastrzeżeń do działań medycznych prowadzonych przez strażaków.