Aktualności

Data publikacji: 26 grudnia 2013
Pożar budynku wielorodzinnego przy ul. Oleśnickeij w Sycowie

W zgłoszeniu, które wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego, poinformowano o wydobywającym się dymie z dachu budynku, w Sycowie na ul. Oleśnickiej 10. Osoba zgłaszająca nie posiadała informacji na temat przebywania w budynku ludzi, poinformowała, że budynek jest zamknięty i nikt nie otwiera drzwi. Do zdarzenia zadysponowano zastęp GBA, GCBA, SH-18 z JRG Syców oraz zastęp z OSP Drołtowice. O zdarzeniu poinformowano Policję, Pogotowie Ratunkowe, Pogotowie Energetyczne, Pogotowie Gazowe oraz Oficera Operacyjnego Powiatu.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że w budynku wielorodzinnym dwupiętrowym z poddaszem  poprzez więźbę dachową wydobywa się dym, drzwi wejściowe do budynku były zamknięte.
Działania zastępów straży polegały na:
– wyważeniu drzwi wejściowych do budynku;
– ewakuacji dwóch osób z lokalu mieszkalnego na II piętrze, gdzie nie było zadymienia i przekazaniu przybyłemu na miejsce pożaru Zespołowi Ratownictwa Medycznego (  od lekarza uzyskano informację, że osoby po przebadaniu nie wymagają hospitalizacji, nie doznały żadnych obrażeń),
– wyłączeniu zasilania energii elektrycznej;
Po dotarciu klatką schodową do źródła ognia, podano prąd piany ciężkiej z szybkiego natarcia na palące się poddasze (niezamieszkane).
Na polecenie KDR zadysponowano zastęp z OSP Międzybórz. W trakcie prowadzonych działań pożar rozprzestrzenił się na dach budynku, polecono rozstawienie SH-18 i podanie jednego prądu wody na palący się dach. Na polecenie przybyłego na miejsce pożaru (własnym środkiem lokomocji) Oficera Operacyjnego Powiatu – zadysponowano SCD 37 z JRG OLEŚNICA (z kamerą termowizyjną), w celu wycięcia w dachu otworów (dach był pokryty blachą).