Aktualności

Data publikacji: 3 października 2015
Pożar na ul. Klonowej

Do SKKP w Oleśnicy wpłynęło zgłoszenie od lokatorki sąsiedniego mieszkania, która poinformowała o wydobywającym się dymie z okna mieszkania na Ip. Do zdarzenia zadysponowano zastęp GBA, GCBA i SCD-40 z JRG Oleśnica. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że z okna mieszkania na I piętrze wydobywa się dym. Od osób mieszkających w sąsiedztwie uzyskano informację, że w tym mieszkaniu mogą przebywać dwie osoby. Działania zastępów polegały na:
– zabezpieczeniu miejsca zdarzenia
– wyważeniu drzwi do mieszkania w którym powstał pożar
– ewakuowaniu osoby poszkodowanej na zewnątrz budynku a następnie udzieleniu jej KPP (tlenoterapia 100% tlen, wsparcie psychiczne). Druga osoba zamieszkująca lokal znajdowała się na zewnątrz budynku.
– podaniu 1PW52 po klatce schodowej do wnętrza mieszkania na palące się wyposażenie
– oddymieniu mieszkania i klatki schodowej przy pomocy wentylatora osiowego
– po przeszukaniu wszystkich mieszkań na klatce schodowej 6D, stwierdzono, że w mieszkaniu na III piętrze przebywa samotnie starsza osoba, a w lokalu panuje niewielkie zadymienie. Osoba ta została wyprowadzona na zewnątrz, a następnie udzielono jej KPP. Pozostali lokatorzy samodzielnie opuścili budynek. Wszystkie mieszkania zostały przewietrzone.
– po przybyciu zespołów ZRM, osoby poszkodowane z mieszkania nr.3 i nr.7 zostały przekazane pod ich opiekę. Przybyły lekarz nie wniósł zastrzeżeń do prowadzonych działań medycznych przez ratowników PSP.