Aktualności

Data publikacji: 23 lipca 2013
Wypadek na DK 25

W zgłoszeniu, które wpłynęło do SK Komendanta Powiatowego, poinformowano o wypadku samochodu osobowego i motocykla, w Sokołowocach (przy zjeździe na Brzezinkę). Przekazano również informację o 1 osobie poszkodowanej. Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy straży z JRG Oleśnica. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu, stwierdzono, że w zdarzeniu udział brał 1 samochód osobowy Opel Astra oraz motocykl SUZUKI. Oba pojazdy znajdowały się na poboczu drogi. Kierowca motocykla został objęty opieką Zespołu Pogotowia Ratunkowego przybyłego na miejsce zdarzenia wraz z zastępami straży. Drugą osobę poszkodowaną – kierowcę samochodu osobowego, która opuściła samodzielnie pojazd przed przybyciem zastępów straży, zastano przytomną, w pozycji siedzącej, na rowie.
Działania zastępów straży polegały na:
– zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
– stabilizacji kręgosłupa w odcinku szyjnym, wdrożeniu biernej tlenoterapii, zapewnieniu wsparcia psychicznego oraz sprawowaniu stałego nadzoru nad poszkodowaną do czasu przybycia drugiego Zespołu Pogotowia Ratunkowego,
– odłączeniu akumulatora w samochodzie osobowym,
– kierowaniu ruchem.
Przybyły na miejsce lekarz nie wniósł zastrzeżeń do działań prowadzonych przez strażaków.
Na czas prowadzonych działań ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Na miejsce zdarzenia przybyła Pomoc Drogowa. Miejsce zdarzenia przekazano Policji.