Aktualności

Data publikacji: 12 sierpnia 2013
Wypadek w Międzyborzu

Do SK KP wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego policji w Sycowie o wypadku drogowym w miejscowości Miedzybórz na ulicy Wrocławskiej. Poinformował także o osobach poszkodowanych, przy czym nie potrafił określić ilości poszkodowanych osób. Zadysponowano trzy zastępy OSP (2 GBA i 1 SLRt) oraz zadysponowano dwa zastępy z JRG Syców.Dyżurny poinformował o zdarzeniu dyspozytorkę pogotowia ratunkowego, która poinformowała o zadysponowaniu na miejsce zdarzenia trzech ZPR. Udzieliła także informacji o liczbie poszkodowanych osób (pięć). Po przybyciu na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że w wypadku brały udział dwa samochody, osobowy KIA Sportage  oraz samochód ciężarowy. Osoby poszkodowane z samochodu KIA  (trzy dorosłe i dwoje dzieci) opuściły pojazd przed przybyciem zastępów straży.
Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a do momentu przybycia pierwszego ZPR udzieleniu pomocy medycznej osobom poszkodowanym. Policja która przybyła na miejsce zamknęła drogę i wytyczyła objazd.
O zdarzeniu poinformowano zarządcę drogi.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zespołów Pogotowia Ratunkowego osoby poszkodowane zostały przekazane Pogotowiu Ratunkowemu. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz pogotowia ratunkowego nie wniósł zastrzeżeń do działań medycznych prowadzonych przez strażaków. Nastepnie lekarz pogotowia ratunkowego podjął decyzję o zadysponowaniu na miejsce zdarzenia Pogotowia Lotniczego z Wrocławia.
Dalsze czynności zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zabezpieczeniu miejsca lądowania śmigłowca LPR na stadionie w miejscowości Miedzybórz oraz na zneutralizowaniu i usunięciu płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu Compact. Na miejsce zdarzenia przybyły jeszcze dwa patrole Policji w celu przeprowadzenia czynności dochodzeniowo-śledczych.
Wszystkie osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitala ( 4 osoby odwieziono karetkami, 1 osobę zabało LPR ). O zdarzeniu poinformowano z-cę Komendanta Powiatowego (Oficer Operacyjny Powiatu). Podczas prowadzenia działań dyżurny SK KP udzielił informacji mediom. Na tym działania zakończono.