Aktualności

Data publikacji: 6 lipca 2015
Zadymienie w mieszkaniu na ul. Stolarskiej

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że z otwartego okna mieszkania na parterze wydobywa się niewielka ilość dymu, drzwi do mieszkania są otwarte.

Podjęte działania:
W wyniku przeprowadzenia rozpoznania szczegółowego po wejściu do mieszkania stwierdzono,że pomiędzy przedpokojem, a pokojem na podłodze leży częściowo  zwęglone ciało mężczyzny.Znikome zadymienie i natychmiastowe użycie wentylatora oddymiającego pozwoliło wejść do mieszkania ratownikowi medycznemu. Przybyły lekarz na miejsce zdarzenia stwierdził zgon.
Działania zastępów straży polegały na kontynuacji oddymiania, przewietrzania mieszkania, oraz przeszukiwania całego mieszkania w celu znalezienia osób postronnych. Stwierdzono, że miał miejsce pożar około jednego m2 wykładziny dywanowej przy piecu obok mężczyzny.W momencie powstania pożaru w mieszkaniu przebywał współlokator, który ugasił palącą się wykładzinę i odzież na mężczyźnie.W chwili przyjazdu zastępów PSP osoba ta znajdowała się na zewnątrz bez żadnych obrażeń.W późniejszym czasie przebadana przez ZRM.Na miejsce akcji przybył oficer operacyjny powiatu własny środkiem transportu i z-ca Komendanta Powiatowego PSP, który po zapoznaniu się z sytuacją nie przejął dowodzenia ze względu na końcową fazę działań. W wyniku znikomego zagrożenia nie było potrzeby wyłączenia prądu w mieszkaniu, mieszkanie nie było podłączone do instalacji gazowej. Następnie z-ca Komendanta został przedysponowany do innego zdarzenia na ulicy Lwowskiej. Na miejscu przez cały czas trwania zdarzenia przebywał oficer operacyjny. Następnie powtórnie przybył z-ca  Komendanta. Dalsze czynności dochodzeniowo-śledcze prowadzi prokuratura z policją. O zdarzeniu zostali poinformowani SK KW we Wrocławiu,oficer operacyjny powiatu,z-ca komendanta powiatowego, zarządca budynku.