Galeria zdjęć

Data publikacji: 19 listopada 2015
IV Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego strażaków PSP w badmintonie o puchar Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu

6 listopada br., w sycowskiej hali MOSiR, odbyły się IV Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego strażaków PSP w badmintonie o puchar Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu.

W rozgrywkach wzięli udział zawodniczki i zawodnicy Komend Powiatowych i Miejskich PSP z Bolesławca, Góry, Kamiennej Góry, Oleśnicy, Wałbrzycha i Wrocławia oraz Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu – łącznie 22 osoby.

Turniej przeprowadzony został w 2 kategoriach: gra pojedyncza oraz gra podwójna (w tej kategorii występowały zarówno deble, jak i miksty). Nie przeprowadzono gier w kategorii gra pojedyncza kobiet – do zawodów przystąpiła jedna zawodniczka, która wyraziła chęć udziału w kategorii męskiej.

W meczach rozegranych na wysokim i wyrównanym poziomie, zawodnicy i zawodniczki potwierdzili swoją dobrą dyspozycję sportową rozgrywając łącznie 77 meczy na 5 boiskach.

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

  1. Gra pojedyncza kobiet – wystąpiła jedna zawodniczka, Dorota Pałęcka z KM PSP we Wrocławiu, która wystąpiła w grze pojedynczej wspólnie z mężczyznami.

 

  1. Gra pojedyncza mężczyzn:

W tej kategorii zawodników podzielono na 4 grupy, w których grano systemem „każdy z każdym”. Z każdej grupy, do dalszej fazy rozgrywanej pucharowo, awansowało po 2 najlepszych zawodników. Do ćwierćfinału mecze rozgrywane były do 2 wygranych setów do 15 pkt., natomiast od półfinałów do 21 pkt.

Wyniki półfinałów:

Arkadiusz Harbacewicz – Piotr Ciemny – 2:1

Łukasz Dawidzik – Paweł Konopka – 0:2

Mecz o 3 miejsce:

Piotr Ciemny – Łukasz Dawidzik – 2:1

Mecz o 1 miejsce:

Paweł Konopka – Arkadiusz Harbacewicz – 2:0

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce – Paweł Konopka (KP PSP Kamienna Góra),

2 miejsce – Arkadiusz Harbacewicz (KP PSP Oleśnica),

3 miejsce – Piotr Ciemny (KP PSP Oleśnica),

4 miejsce – Łukasz Dawidzik (KP PSP Oleśnica)

Miejsca 5-8: Ł. Musiał (KP PSP Bolesławiec), A. Książek i W. Poręba (KP PSP Kamienna Góra), M. Stećko (KP PSP Góra)

Miejsca 9-21: W. Skarłubowicz (KP PSP Góra), P. Induła i J. Gabryś (KP PSP Bolesławiec), R. Czyński, K. Cisowski i G. Kłębczyk (KP PSP Kamienna Góra), A. Roszyk (KP PSP Oleśnica), M. Boczar i K. Ziemski (KW PSP Wrocław), D. Pałęcka i M. Zieliński (KM PSP Wrocław), M. Kozioł i G. Stramecki (KM PSP Wałbrzych)

 

 

  1. Gra podwójna:

W rozgrywkach uczestniczyło 10 zespołów, które zostały podzielone na 2 grupy grając systemem każdy z każdym. Do dalszej, półfinałowej fazy awansowały pod 2 najlepsze drużyny z grup. W grupach mecze rozgrywane były do 2 wygranych setów do 15 pkt., natomiast od półfinałów do 21 pkt.

 

Mecze półfinałowe:

Harbacewicz A./Dawidzik Ł. – Cisowski K./Książek A. – 2:0

Fischer A./Ciemny P. – Induła P./ Musiał Ł. – 2:0

Mecz o 3 miejsce:

Cisowski K./Książek A. – Induła P./ Musiał Ł. – 2:1

Mecz o 1 miejsce:

Harbacewicz A./Dawidzik Ł. – Fischer A./Ciemny P. – 2:0

 

Wyniki końcowe:

1 miejsce: Harbacewicz A./Dawidzik Ł.– KP PSP Oleśnica,

2 miejsce: Fischer A./Ciemny P. – KP PSP Oleśnica,

3 miejsce: Cisowski K./Książek A.– KP PSP Kamienna Góra,

4 miejsce: Induła P./ Musiał Ł.– KP PSP Bolesławiec,

Miejsca 5-10: Poręba W./Konopka P. i Czyński R./Kłębczyk G. (KP PSP Kamienna Góra), Zieliński M./Pałęcka D. (KM PSP Wrocław), Ziemski K./Boczar M. (KW PSP Wrocław), Pałęcka D./Gabryś J. (KP PSP Bolesławiec), Stramecki G./Kozioł M. (KM PSP Wałbrzych).

Galeria zdjęć