Galeria zdjęć

Data publikacji: 12 sierpnia 2020
Zadymienie w przedszkolu!

11.08.2020 o godzinie 11:22 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Oleśnicy wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w przedszkolu przy ul. Wileńskiej. Dyżurny zadysponował na miejsce dwa samochody gaśnicze, drabinę oraz samochód rozpoznawczo-ratowniczy. Pierwsze zastępy dotarły na miejsce po trzech minutach od momentu otrzymania zgłoszenia.

W rozpoznaniu ustalono, że doszło do pożaru w pomieszczeniu socjalnym, zadymiony był również hol budynku. Strażacy otrzymali informację, że wszystkie osoby (50 dzieci i 12 osób dorosłych) znajdują się na zewnątrz na placu wewnętrznym przedszkola.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wyłączyli zasilanie w obiekcie a następnie zabezpieczeni w sprzęt ochrony układów oddechowych z linią gaśniczą przeszukali pomieszczenia kamerą termowizyjną w celu zlokalizowania ewentualnych poszkodowanych oraz źródła pożaru i zadymienia. Pożar miał miejsce w pomieszczeniu socjalnym gdzie doszło do zapalenia się przepływowego ogrzewacza wody oraz części wyposażenia pomieszczenia. Tlące się elementy zostały wyniesione na zewnątrz i dogaszone. Budynek przedszkola został przewietrzony i oddymiony przy użyciu wentylatora osiowego. Po dokładnym sprawdzeniu pomieszczeń urządzeniami wykrywczo-pomiarowymi przekazano obiekt właścicielce.

Należy podkreślić w tym przypadku właściwe działanie użytkowników obiektu tj. ewakuację dzieci i pracowników w miejsce wyznaczone oraz współpracę z kierującym działaniami ratowniczymi. Dzieci przebywając na zewnątrz nie były narażone na oddziaływanie dymu jak również stres związany z pożarem. W czasie krótkiej rozmowy z nimi na zewnątrz były spokojne i co najważniejsze bezpieczne.

KP PSP Oleśnica.

Galeria zdjęć