Aktualności

Data publikacji: 2 maja 2013
Życzenia z okazji Dnia Strażaka

Z okazji „Dnia Strażaka” składam wszystkim funkcjonariuszom, druhom, pracownikom cywilnym oraz weteranom pożarnictwa podziękowania za trudną i odpowiedzialną służbę.
Niechaj Uroczystość będzie powodem do Waszej dumy i satysfakcji z dobrze wypełnionych obowiązków służbowych. Być strażakiem to wciąż niezwykłe wyzwanie. To zaszczyt i obowiązek. To bezinteresowna służba innym, ciągła praca nad sobą i doskonalenie własnych umiejętności.
Dzięki Waszemu ogromnemu zaangażowaniu i poświęceniu w służbie, Państwowa Straż Pożarna jest dziś nowoczesną, wszechstronną i cieszącą się społecznym zaufaniem formacją. Na najwyższe uznanie zasługuje działalność na rzecz ochrony życia, zdrowia, mienia i środowiska naturalnego.
Życzę spełnienia planów i zamierzeń, wszelkiej pomyślności osobistej oraz zadowolenia z wypełnianych obowiązków służbowych. Niech podejmowane działania przyniosą wiele satysfakcji i będą inspiracją do dalszych działań w dziele humanitarnej służby ludziom, w myśl strażackiej dewizy „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy
mł. bryg. mgr inż. Jacek Noworycki