Galeria zdjęć

Data publikacji: 2 października 2013
Uroczyste ślubowanie

W Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej w Oleśnicy odbyło się ślubowanie nowych strażaków w obecności Komendanta Powiatowego mł. bryg. Jacka Noworyckiego, d-cy JRG Oleśnica mł. bryg. Roberta Gąsiora, z-cy d-cy JRG Oleśnica asp. sztab Marka Przytuły i zmian służbowych,
Ślubowanie również miało miejsce w JRG Syców w obecności z-cy Komendanta Powiatowego PSP mł. bryg. Andrzeja Fischera, z-cy JRG Syców mł.kpt. Piotra Ciemnego oraz zmian służbowych.
Szeregi jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Oleśnicy zasilili: str. Bednarski Tomasz, str. Huk Damian, natomiast Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą w Sycowie str. Dawidzik Łukasz

To bardzo ważny moment dla każdego strażaka. Młodzi ratownicy przysięgali być ofiarnymi i mężnymi, w ratowaniu życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia oraz wykonywać wszelkie powierzone zadania służbowe.

Nowi funkcjonariusze zostali mianowani na stanowisko stażysty w Komendzie Powiatowej PSP w Oleśnicy w służbie przygotowawczej na okres 3 lat, wcześniej musieli przejść szereg badań i testów mających na celu stwierdzenie przydatności do służby. Teraz, pełniąc służbę przygotowawczą,  w tzw. „podziale bojowym”,  przez kolejne lata będą udowadniać, że nadają się do pracy w Państwowej Straży Pożarnej ratując ludzkie życie i mienie.

Po wieloletniej służbie na zaopatrzenie emerytalne odeszli:
asp. sztab. Jarosław Golus
st. ogn. Dariusz Sachanek
st. ogn. Waldemar Machowski

Galeria zdjęć