Galeria zdjęć

Data publikacji: 16 listopada 2016
V Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego strażaków PSP w badmintonie o puchar Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu – sprawozdanie z turnieju

9 listopada br., w sycowskiej hali MOSiR, odbyły się V Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego strażaków PSP w badmintonie o puchar Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu.

W rozgrywkach wzięli udział zawodniczki i zawodnicy Komend Powiatowych i Miejskich PSP z Bolesławca, Góry, Kamiennej Góry, Milicza, Oleśnicy, Oławy, Wrocławia i Złotoryi – łącznie 24 osoby.

Turniej przeprowadzony został w 2 kategoriach: gra pojedyncza oraz gra podwójna (w tej kategorii występowały zarówno deble, jak i miksty).

W meczach rozegranych na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie, zawodnicy
i zawodniczki potwierdzili swoją dobrą dyspozycję sportową rozgrywając łącznie 58 meczy na 5 boiskach.

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

 

  1. Gra pojedyncza:

W tej kategorii zawodników podzielono na 8 grup, w których grano systemem „każdy z każdym”. Z każdej grupy, do dalszej fazy rozgrywanej pucharowo, awansowało po 2 najlepszych zawodników. Do 1/8 finału mecze rozgrywane były do 2 wygranych setów do 15 pkt., natomiast od ćwierćfinałów – do 21 pkt.

Wyniki półfinałów:

Arkadiusz Harbacewicz – Marek Stećko – 2:0

Piotr Ciemny – Paweł Konopka – 2:1

Mecz o 3 miejsce:

Paweł Konopka – Marek Stećko – 2:0

Mecz o 1 miejsce:

Piotr Ciemny – Arkadiusz Harbacewicz – 0:2

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce – Arkadiusz Harbacewicz (KP PSP Oleśnica),

2 miejsce – Piotr Ciemny (KP PSP Oleśnica),

3 miejsce – Paweł Konopka (KP PSP Kamienna Góra),

4 miejsce – Marek Stećko (KP PSP Góra)

Miejsca 5-8: A. Nakonieczny (KP PSP Milicz), A. Książek (KP PSP Kamienna Góra), Ł. Dawidzik i A. Roszyk (KP PSP Oleśnica)

Miejsca 9-16: J. Gabryś i Ł. Musiał (KP PSP Bolesławiec), R. Czyński (KP PSP Kamienna Góra), A. Pawlak i W. Wilburg (KP PSP Milicz), P. Kościelny (KP PSP Oława), A. Niechwiej (KM PSP Wrocław), M. Kościuk (KP PSP Złotoryja),

Miejsca 17-24: P. Induła (KP PSP Bolesławiec), G. Kłębczyk (KP PSP Kamienna Góra), J. Dwojak (KP PSP Milicz), R. Przystawski, K. Maryniak i S. Czarnecki (KP PSP Oława), D. Pałęcka i K. Kotarski (KM PSP Wrocław).

 

  1. Gra podwójna:

W rozgrywkach uczestniczyło 11 zespołów, które zostały podzielone na 4 grupy grając systemem każdy z każdym. Do dalszej, ćwierćfinałowej fazy awansowały po 2 najlepsze drużyny z grup. W grupach mecze rozgrywane były do 2 wygranych setów do 15 pkt., natomiast od ćwierćfinałów do 21 pkt.

 

Mecze półfinałowe:

Roszyk A./Dawidzik Ł. – Czyński R./Kłębczyk G. – 0:2

Harbacewicz A. /Ciemny P. – Induła P./ Musiał Ł. – 0:2

Mecz o 3 miejsce:

Harbacewicz A. /Ciemny P.- Roszyk A./Dawidzik Ł. – 2:0

Mecz o 1 miejsce:

Induła P./ Musiał Ł. – Czyński R./Kłębczyk G. – 2:0

 

Wyniki końcowe:

1 miejsce: Induła P./ Musiał Ł.– KP PSP Bolesławiec,

2 miejsce: Czyński R./Kłębczyk G.– KP PSP Kamienna Góra,

3 miejsce: Harbacewicz A. /Ciemny P. – KP PSP Oleśnica,

4 miejsce: Roszyk A./Dawidzik Ł.– KP PSP Oleśnica,

Miejsca 5-8: Książek A./Konopka P. (KP PSP Kamienna Góra), Kotarski K./Niechwiej A. (KM PSP Wrocław), Nakonieczny A./Pawlak A./ Kościuk M.-w zastępstwie (KP PSP Milicz), Wilburg W./Dwojak J. (KP PSP Milicz)

Miejsca 9-11: Pałęcka D./Gabryś J. (KM PSP Wrocław/KP PSP Bolesławiec), Maryniak K./Czarnecki S. i Przystawski R./Kościelny P. (KP PSP Oława).

 

Informacje dodatkowe: Podczas turnieju kontuzji w grze podwójnej uległ Artur Pawlak (uraz nogi prawej, prawdopodobnie naciągnięcie mięśnia łydki) z Komendy Powiatowej PSP w Miliczu, któremu na miejscu pierwszej pomocy medycznej udzielili strażacy JRG w Sycowie stanowiący z zestawem PSP R-1 zabezpieczenie medyczne turnieju. Z uwagi na stabilny stan kontuzjowanego, nie wymagał on niezwłocznego transportu do siedziby ZOZ (zobowiązał się po powrocie z turnieju do udania się do lekarza w celu potwierdzenia prawdopodobnego skutku urazu). Jego miejsce w parze podwójnej zajął, za zgodą pozostałych uczestników turnieju, M. Kościuk z KP PSP Złotoryja.

sprawozdanie-z-badmintona-2016

Galeria zdjęć