Galeria zdjęć

Data publikacji: 19 stycznia 2014
Pomoc strażaków z JRG z Sycowa dla 11-letniego chłopca

W dniu 6 grudnia 2013 do niecodziennego zdarzenia zostali zadysponowani strażacy z JRG PSP w Sycowie oraz z OSP w Gołębicach. Z powodu silnego wiatru doszło do czasowego zaniku energii elektrycznej, w tym w urządzeniu podtrzymującym podstawowe funkcje życiowe 11-letniego Łukasza Mazurka w miejscowości Dziadów Most. Konieczne było użycie agregatu prądotwórczego w celu niezwłocznego przywrócenia prawidłowej pracy respiratora. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i po kilkunastu minutach awarię usunięto.

To zdarzenie były początkiem inicjatywy, jaką podjęli strażacy z Sycowa w celu zbiórki pieniędzy na agregat prądotwórczy dla 11-letniego Łukasza, by w przyszłości bez zbędnej zwłoki czasowej rodzina mogła samodzielnie uruchomić awaryjne źródło prądu.

Strażacy podjęli decyzję, że dokonają zakupu dobrej klasy agregatu prądotwórczego z elektroniczną stabilizacją napięcia. Koszt takiego urządzenia to 2800zł, a finansowo pomógł również lokalny przedsiębiorca Krzysztof Rosiek.

Przenośny agregat miał być prezentem na Boże Narodzenie, ale z uwagi na konieczność zamówienia sprzętu spoza kraju dotarł do Sycowa nieco później, a strażacy osobiście zawieźli go 15 stycznia br. do Dziadowego Mostu robiąc tym samym miłą niespodziankę.

Zastępca dowódcy JRG mł. kpt. Piotr Ciemny z ogn. Jarosławem Dawcem i sekc. Karolem Chmielewskim osobiście przekazali prezent dla Łukasza. Niestety Łukasz był w tym czasie wraz z mamą w szpitalu, wobec czego sprzęt odebrał jego brat Krzysztof dziękując w imieniu całej rodziny za tak niespodziewany i miły prezent.

 

Fot. Dawid Samulski

Galeria zdjęć