Aktualności

Data publikacji: 20 stycznia 2014
Zaangażowanie dyżurnego SK KP PSP w Oleśnicy uchroniło od tragedii.

W dniu 19.01.2014r. o godz. 10.23 dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej PSP w Oleśnicy przyjął dramatyczne zgłoszenie od mieszkańca Dziadowej Kłody dotyczące potrzeby pilnego przyjazdu Pogotowia Ratunkowego do 5-letniego syna, który nie oddycha.

Zachowując zdrowy rozsądek i właściwie przyjmując zgłoszenie, sekc. Marcin Purzyński poinformował dyspozytorkę Pogotowia Ratunkowego w Oleśnicy o zdarzeniu, jednocześnie udzielając wskazówek w jaki sposób należy postępować, by przywrócić oddech dziecku. Dzięki wdrożeniu przez dyżurnego procedur z zakresu KPP, a także zastosowaniu się do wskazówek dyżurnego przez rodziców dziecka, dziecko po pewnym czasie odzyskało oddech, a po 12 minutach od przyjęcia zgłoszenia przez dyżurnego otrzymało pomoc od zespołu ratownictwa medycznego.

Zaangażowanie, a także wiedza dyżurnego w połączeniu z właściwym przekazem, a także zastosowaniem się rodziców dziecka do zaleceń (dyżurny prowadził rozmowę ze wskazaniami sposobu postępowania z rodzicami dziecka do czasu przybycia ZRM na miejsce i rozpoczęcia udzielania przez zespół pomocy medycznej) uchroniły je przed nieodwracalnymi zmianami zdrowia, a nawet z utratą życia, co potwierdzili lekarze, którzy dokonali badań w oleśnickim szpitalu.